Сучасна сільгосптехніка для обробки добривами – властивості та застосування

Сучасна сільгосптехніка для обробки добривами – властивості та застосування
17:11, 08 Ноя.

Вже багато років для обробки великих обсягів посівних земель, із сільгоспкультурами одного типу більш практичними вважаються самохідні обприскувачі. Саме вони здані виконати складні завдання за малий проміжок часу. Для власників це означає значну економію, пов'язану з тим, що немає потреби у зайвих дозаправках, пов'язаних із ними витратами часу, палива, та взагалі – значно більшу площу обробки за один прохід. Завдяки сталої конструкції обприскувач самохідний має більшу довжину штанг – до 36 метрів, але найчастіше цей показник становить 24 або28 метри.

Зазвичай обприскувачі самохідні використовують великі агрохолдинги та власники земель, засаджених однотипними рослинами, а також фермери, які спеціалізуються на вирощуванні високорослих культур. Саме в цих випадках так техніка показує відмінну економічну ефективність, та швидко виправдовує витрати на придбання та утримання.

Найчастіше обприскувач самохідний застосовується при підготовчій обробці земель навесні та восени, а також для підживлення вже висаджених на полях рослин та їх захисту від шкідників. За допомогою техніки цього типу:

- вносять мінеральні добрива та інгібітори росту;

- розкидають гербіциди, щоб захистити культури від бур'янів;

- розпорошують інсектициди для боротьби зі шкідниками;

- вносять фунгіциди, щоб знищити патогенні грибки.

Таким чином, застосовуючи самоходний оприскувач для обробки полів, фермери забезпечують здоров'я рослин, значно посилюють темпи їх росту, внаслідок чого отримують кращий урожай, та й відповідно – більший прибуток.

Зазвичай самохідні обприскувачі складаються з тягової машини, бака для добрив та рідин, рами, на яку встановлюють систему розпилення, а також двох штанг з гідравлічним механізмом з можливістю зміни їх висоти. Сучасні моделі на відміну від стандартних комплектуються бортовою системою керування, яка складається з комп’ютера та декількох датчиків.

Кім того, деякі виробники, наприклад ОАО Богуславська техніка, комплектують самохідний обприскувач гідромеханічною системою захисту при зіткненні з перешкодами. Коли штанга наштовхується на перешкоду та відхиляється від вихідного положення на висоту до 45°, цей механізм повертає її до початкового положення. При цьому проводиться стабілізація положення та зменшення коливань, що разом забезпечують стійке положення штанги в ході обробки рослин.

Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/samoxodnye-opryskivateli/

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.