Булімія: визначення, симптоми та ефективні методи лікування

Булімія: визначення, симптоми та ефективні методи лікування
17:53, 14 Ноя.

За останні роки по всьому світу дуже широко розповсюдились проблеми з харчовою поведінкою. Розлади харчової поведінки є синдромами, що пов’язуються з порушеннями прийому їжі. Один із типів — це булімія. Його варто добре вивчити та знати, як з цим боротися.

Що таке булімія

Булімією називають захворювання, коли у людини різко з’являється голод, та в подальшому вона не має контроль над кількістю споживаної їжі. Наслідками поїдання є бажання позбутися харчів з шлунку будь-яким способом. Людина може викликати блювоту, приймати послаблюючі, сечогінні препарати та інше. Симптомами булімія зазвичай є:

  • раптові прояви апетиту, що супроводжується завжди переїданням;
  • часті прийомі їжі;
  • харчування в нічний час.

Це дуже часто може викликатись через закомплексованість, низьку самооцінку, стрес, спадковість та подібне.

Що варто робити при наявності РХП

При будь-якому виді РХП дуже важливо вчасно звернути на це увагу та почати лікування. Для цього вибудовується ефективна модель послідовних дій під наглядом дієтолога та психолога. Вказані спеціалісти будуть допомагати та виконують такі дії:

  1. Дієтологом проаналізуються особливості харчування при булімії та створиться збалансоване харчування. Це допоможе пацієнту не переїдати. Він відновить баланс дефіцитів, що стали наслідком РХП.
  2. Психолог допоможе визначити причину, яка викликала розлад харчової поведінки. А також навчить цього позбутися.

У спільній роботі ці фахівці допоможуть ефективно впоратись пацієнту з його проблемами та відновити емоційне, фізичне здоров’я.

Особливості харчування при булімії

Для боротьби з вказаною проблемою одним із найважливіших пунктів є правильне харчування. Тому раціон повинен складатися зі сніданку, обіду, вечері і 2 перекусів.

Також варто вживати невеликі порції, які будуть складатися з легких для шлунку страв. Для цього хорошим варіантом стануть овочне та фруктове пюре, вегетаріанський суп, вівсяна, пшенична чи рисова каша, а ще нежирна молочка. На перших стадіях лікування рекомендують відмовитись від м’ясних продуктів.

Дієта після булімії супроводжується постійним, поступовим збільшенням порцій до розміру двох кулаків. Також не менш важливим є вживання фруктів, ягід та овочів помаранчевого та жовтого кольору адже вони допоможуть боротися з депресивним станом. Але дуже важливо пам’ятати, що таке лікування має супроводжуватися наглядом спеціаліста та коригуватися за його згодою.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.