Навіщо купувати б/в шини?

Навіщо купувати б/в шини?
21:31, 16 Ноя.

Все більше людей віддають перевагу купівлі вживаних автозапчастин. Існує багато причин, чому цей варіант вигідний, але у всіх випадках варто бути пильними при здійсненні покупок. На що слід звернути увагу, коли мова йде про шини бу?

Навіщо купувати б/в шини?

Насамперед через співвідношення ціни та якості. У багатьох випадках ціна б/в шин від відомих і топових виробників в три, а то і в чотири рази дешевше нового продукту. Це особливо актуально, коли ви вирішили купити в авторитетному автосалоні, так як тут можна знайти асортимент в дійсно хорошому стані. Купівля вживаних шин також є хорошим варіантом для людей, які користуються автомобілем лише час від часу. Нерегулярні та короткі поїздки, переважно міськими вулицями, не вимагають придбання нового комплекту шин. Купівля б/в комплекту шин також є непоганим варіантом з точки зору можливого запасу. Якщо вдасться знайти вигідну пропозицію в автосалоні, варто нею скористатися, щоб мінімізувати свої майбутні витрати.

На що слід звернути увагу при покупці вживаних шин?

Після того, як ви прийняли рішення купити вживані шини, варто пам'ятати про здоровий глузд при здійсненні покупки. В автомобільному секторі надзвичайно часто можна зустріти "щасливі випадки" у вигляді солідних розпродажів та низьких цін. Шини автомобіля повинні бути якісними, оскільки саме вони дозволяють автомобілю зберігати хороше зчеплення з дорогою і забезпечувати належне гальмування, наприклад, на мокрій дорозі. На що слід звернути увагу, щоб покупка не виявилася помилкою?

Перш за все, варто приділити час огляду зовнішньої частини шини, що була у використанні, особливо боковин. Дефекти у вигляді порізів, дефектів гуми або помітних випуклостей можуть викликати занепокоєння, що внутрішня структура шини більшою чи меншою мірою скомпрометована. Такий виріб може досить легко призвести до небезпечного інциденту на дорозі у вигляді несподіваного виступу, що загрожує аварією.

Наступний крок - аналіз протектора. Літні шини, що були у використанні, повинні мати глибину протектора не менше 3 мм, а зимові та всесезонні шини - не менше 4 мм. Тільки при дотриманні цих параметрів можна бути впевненим, що шина, яку ви продаєте, знаходиться в хорошому стані і стане в нагоді не на один сезон помірної експлуатації. Варто підкреслити, що перевірка протектора поширюється на всю ширину і окружність та на всі шини в комплекті! Також важливо оцінити, чи рівномірний знос протектора на кожній шині.

Іншими важливими аспектами є дата виготовлення та походження. У першому випадку попросіть продавця надати DOT всіх використаних шин у запропонованому комплекті. DOT - це серія цифр на боковині. Перші дві цифри вказують на тиждень, а останні дві - на рік виготовлення шини. Шини, що були у використанні, повинні мати аналогічні DOT. За оцінками автомобільних експертів, шини зберігають свої властивості близько семи років, а через 10 років можна говорити про зношений і непридатний до експлуатації виріб. Щодо другого пункту, то варто поцікавитись у дилера про минулу історію шин. Хоча в багатьох випадках ми не будемо знати точної історії, варто з обережністю ставитися до шин, наприклад, зі спортивних автомобілів або тих, що використовуються на службовому транспорті. Такі вироби, як правило, дуже зношені.

Перед покупкою шин, що були у використанні, бажано попросити власника або працівників автомайстерні провести тест на тиск, який є надзвичайно простим і дає додаткову впевненість щодо стану виробу. Цей тест полягає в накачуванні шини до потрібного тиску. За допомогою цієї простої процедури можна легко перевірити стан каркасу шини. Це пов'язано з тим, що інфляція може виявити приховані дефекти (наприклад, випуклості), які раніше не були помітні. Практично більшість професійних дилерів автозапчастин з пробігом проведуть такий вид тесту на вимогу клієнта.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.