Що таке розацеа?

Що таке розацеа?
14:57, 17 Ноя.
Акне розацеа - це хронічне запальне захворювання шкіри з неоднорідним набором симптомів та різноманітною етіологією. За оцінками, нині на це неприємне захворювання страждає до 10 відсотків населення, причому найбільшу групу людей становлять жінки з судинною шкірою та світлим кольором особи віком від 30 до 55 років. Сьогодні користуючись інтернетом ви без проблем зможете дізнатися докладніше, що таке лікування розацеа, бережіть себе і своє здоров'я. Характерним симптомом акне є сильне почервоніння та запальні поразки у центральній частині обличчя. Які причини розацеа, як лікувати цей стан і як запобігти запальним поразкам на шкірі?

Вугрова розацеа – причини

Вугрову розацеа іноді називають "нейропатією дрібних судин", що пов'язано з вазомоторним розладом, а точніше з підвищеною реактивністю кровоносних судин шкіри обличчя. Причинами цього явища є переважно генетичні та екологічні фактори. Більше того, ймовірність розвитку розацеа набагато вища у людей, у яких в анамнезі були гострі юнацькі прищі чи себорейний дерматит.

На тяжкість поразок, пов'язаних з розацеа, також можуть впливати:

  • неправильний догляд за шкірою обличчя;
  • надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру;
  • гормональні порушення, пов'язані з менструальними фазами циклу чи менопаузою;
  • різкі зміни температури;
  • вживання алкоголю;
  • невідповідна дієта (наприклад, вживання гарячої та гострої їжі);
  • використання деяких лікарських препаратів (у здебільшого мазей, що містять глюкокортикостероїди);
  • сильний, тривалий стрес;
  • інфекція Helicobacter pylori, а також інфекція Demodex folliculorum (кліщ, званий гостриками).

Вугрова розацеа – симптоми

Ураження шкіри, характерні для розацеа, в основному торкаються шкіри обличчя в Т-зоні (чоло, ніс і підборіддя), а також в області щік. Варто зазначити, що, як і більшість хронічних захворювань, розацеа може прогресувати з хвилями загострень та виділень. Симптоми, що супроводжують почервоніння обличчя, можна поділити на дві групи: первинні симптоми - прищі та папули на обличчі, телеангіектазії, минуща або постійна еритема; вторинні симптоми - гіпертрофічні зміни, набряклість і сухість шкіри, печіння та щипання в осередках ураження, очні симптоми.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.