Як правильно виконувати домашні завдання з української мови в школі?

Як правильно виконувати домашні завдання з української мови в школі?
18:24, 31 Мар.

Щоб виконання домашньої роботи з української мови було ефективним, потрібно приділити досить часу та облаштувати зручне робоче місце. Але інколи навіть якщо були створені всі необхідні умови, школяр все одно може мати певні труднощі зі своєчасним виконанням “домашки”. Сьогодні учень може не зробити ту чи іншу вправу, бо певне правило залишається для нього незрозумілим; а завтра - не може скласти іспит до вищого навчального закладу, бо його знання рідної мови залишають бажати кращого. Як можна побачити, добре знати українську мову потрібно не тільки для особистого розвитку дитини, але й заради її майбутнього.

Від легких вправ до складних чи навпаки?

Перед тим як почати виконувати вправу, школяреві важливо уважно ознайомитися з її умовами. Інколи школярі (особливо у початковій та середній школі) роблять ту ж саму помилку: вони починають виконувати всі вправи, і тільки потім читають параграф з правилами та прикладами. На початковому етапі корисно виділити найскладніші моменти, які будуть критичними для роботи з практичними завданнями. Тільки після цього учневі буде набагато легше правильно спланувати свою роботу над вправами.

Є думка, що для правильного розподілення роботи та виявлення, з яких вправ краще починати, необхідно провести спостереження за дитиною. Якщо школяр одразу підключається до роботи, але й також швидко втомлюється - корисно починати з важких завдань. Коли навпаки, дитині потрібно багато часу на розгойдування - у такому випадку краще починати з простих та легких вправ.

Правильне користування готовими відповідями

Навколо користування посібниками є багато суперечок, адже у посібників з відповідями до вправ та готовими творами багато супротивників та прихильників. Дехто вважає, що школярі лише списують з них відповіді до вправ; інші впевнені, що за допомогою розв'язника можна легко помітити помилки та своєчасно виправити їх, що полегшує навчальний процес. Готові відповіді завжди доступні: наприклад, у будь-який час школяр може відкрити гдз укр мова 5 клас глазова та подивитися рішення тої вправи, що викликає у нього труднощі.

Як би не ставилися дорослі до користування готовими відповідями, варто пам'ятати, що сьогодні школярі часто не можуть впоратися з сучасним рівнем шкільного навантаження. Без готових відповідей це майже неможливо. Дитина повертається зі школи додому й майже одразу починає робити домашні завдання, не маючи часу не тільки для ігор, але й на відпочинок.

Коли школяр вміє працювати з готовими відповідями, він може швидко перевірити, чи правильно була зроблена вправа. Після цього можна переписати вправу з чернетки до чистовика. Звернувшись до готових відповідей, школяр зможе не тільки підвищити впевненість у собі, але й краще засвоїти ти матеріали, що надаються на сторінках підручника.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.