В Україні триває повномасштабна війна і навіть якщо ви залишаєтесь цивільним, бойові дії, обстріли або повітряні атаки можуть досягнути будь-якого міста. За таких обставин кожному було б доречно мати з собою аптечку і навички її застосування, щоб допомогти собі чи іншим постраждалим. Аптечка тактична по стандарту доступна до замовлення за самою вигідною та недорогою ціною.
IFAK (Individual First Aid Kit) — це індивідуальний медичний набір-аптечка стандарту НАТО, який є обов’язковою частиною спорядження будь-якого військовослужбовця. В українській термінології такий набір називається «аптечка тактична ІНАП ЗСУ» і є практично прямим відповідником західного IFAK.
І український, і західні варіанти аптечок по типу IFAK не розраховані на довготривале або медикаментозне лікування (медикаментів в таких аптечках просто немає). Такі набори мають на меті лише одне — надати екстрену допомогу в перші секунди після поранення, ліквідувати критичні наслідки (наприклад масивну кровотечу) і таким чином збільшити шанси на виживання.
Ці набори є індивідуальними аптечками бійця і в умовах бойових дій військові не надають допомогу пораненим зі своєї аптечки — завжди використовується саме аптечка пораненого. Але в місцях, де війни немає, цим правилом можна нехтувати, оскільки немає безпосередньої загрози для того, хто надає допомогу.
Детально про кожен елемент тактичної аптечки ми розкажемо нижче, а поки ось загальний перелік комплектації:
Турнікет Х2;
Бандаж ізраїльський;
Гемостатичний тампонаж;
Оклюзійна пов’язка;
Голка декомпресійна;
Назофарингеальний повітропровід;
Термоковдра;
Ножиці;
Рукавички;
Маркер.
Тактична аптечка: комплектація
Оскільки ніхто не видає вже готові скомплектовані аптечки цивільному населенню, скоріш за все вам доведеться збирати її вручну. Тому в цьому матеріалі ми розпишемо можливі аналоги для певних складових, щоб їх було реальніше знайти.
Турнікет
Турнікет використовується для припинення або значного зменшення масивної кровотечі і є засобом першої необхідності в тактичній аптечці. За військовим стандартом їх має бути два — один всередині аптечки, інший назовні, у швидкому доступі, проте для цивільних це не обов’язково. Китайські турнікети, а також турнікети від українських неперевірених виробників ми категорично не радимо купувати, оскільки вони можуть підвести в найнепотрібніший момент.
Турнікети, які можна купувати:
CAT gen 7, виробник North American rescue;
CAT gen 6, виробник North American rescue;
SOF TT, виробник Tactical medical solutions;
TM Tourniquet, виробник Combat medical systems;
SAM XT, виробник SAM Medical.
Прямим аналогом західних турнікетів є звичайний джгут Есмарха. Його не так зручно і швидко використовувати, як CAT, проте краще точно працюючий джгут Есмарха, ніж неперевірений турнікет з Китаю.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.