Як часто можна ходити до сауни

Як часто можна ходити до сауни
12:00, 28 Июл.

Відвідування сауни має певні етапи, які корисно знати всім, хто хоче отримати максимальну користь та хто регулярно ходить туди.

Для новачків: краще починати з 1 разу на тиждень, проводячи у парилці не більше 5 хвилин за одну сесію. За годину можна зробити кілька таких сесій - 2-5 (новачкам - менше). В нормальних умовах, в сауні можна перебувати приблизно 15 хвилин за одну сесію, але це залежить від досвіду та здоров'я людини. Не рекомендується перебувати в парилці понад 30 хвилин одразу, оскільки це може бути шкідливо.

Якщо ви маєте легкі захворювання, коли не рекомендується відвідувати сауну, ви можете привчати свій організм до цього, ходячи туди раз на 2 тижні. Проте, краще звернутися до лікаря перед початком таких відвідин.

Ті, хто вже має досвід і має міцний здоровий організм, можуть ходити в сауну до 4 разів на тиждень, але час перебування там не повинен перевищувати 7-10 хвилин за один раз.

Середньому, добрі результати будуть помітні при відвідуванні сауни 1-2 рази на тиждень протягом кількох місяців.

Якщо у вас є бажання побудувати власну сауну, звертайтесь до спеціалістів компанії "Hodos". Вони проведуть вичерпну консультацію, розроблять проект, що відповідатиме вашим потребам та реалізують його в життя. Детальніше за посиланням: https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.

64ba6b5671e49.webp

Щоб отримати максимальну користь від відвідування сауни, дотримуйтесь певних правил, які склалися з часом використання цієї процедури. Запам'ятайте їх та дотримуйтесь кожного з них поетапно.

  1. Почніть з теплого душу та відвідайте басейн. Якщо ви плануєте не тільки попаритися, а й поплавати в басейні, краще зробити це перед парильнею, а не після, щоб уникнути ризику застуди. Якщо у вашій сауні немає басейну, цей етап можна пропустити.
  2. Після водних процедур прийміть гарячий душ. Це допоможе підготувати тіло до вищої температури в парильні. Переконайтесь, що ваша шкіра рожева чи червона - це свідчить про готовність тіла до більшої температури. Потім добре витріться рушником, щоб шкіра була сухою, і це покращить процес потовиділення.
  3. Перший захід у сауну - 5-8 хвилин. Краще лягти горизонтально на нижню полицю або з трохи піднятими ногами на 3-4 хвилини. Це дозволить тілу прогріватися рівномірно, уникнувши надмірного навантаження на серце. У положенні лежачи м'язи також розслаблюються краще.
  4. Збільшуйте температуру, лягаючи на вищу полицю. Не перебувайте на верхньому рівні більше 2-3 хвилин.
  5. Після першого заходу в сауну, здійсніть холодні процедури. Постійте під прохолодним душем або зануртеся у прохолодний басейн на декілька хвилин (температура в басейні 16-20 ºC).
  6. Знову прийміть теплий або гарячий душ, обсушіться і відпочивайте в окремій кімнаті протягом 10-20 хвилин перед наступним заходом. Випийте склянку води або іншого напою для відновлення водного балансу.

Кількість сеансів у парильні залежить від ваших уподобань та можливостей організму. Для новачків і хворих краще обмежитися 2 разами на тиждень і помірною температурою, а для здорових можна збільшити до 3-5 разів на тиждень, зберігаючи приблизно 10-15 хвилин на кожен захід для відчуття позитивного ефекту.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.