Чому настільні ігри корисні для дітей

Чому настільні ігри корисні для дітей
17:53, 04 Дек.

Не буде перебільшенням сказати, що ігри люблять всі діти без виключення. Вони дарують масу позитивних емоцій, допомагають проявляти творчі здібності, пізнавати світ та розвивати інтелектуальний потенціал. Недооцінювати роль ігор — означає втратити можливість розвитку дитини в природній для неї атмосфері. Для встановлення та збереження емоційного зв'язку з дитиною, варто купити настільні ігри для дітей, які дають можливість брати безпосередню участь у формуванні її особистості.

gallery-image

Як ігри впливають на розвиток дитини

Дитячий світ переповнений емоціями. Завдяки іграм дитина вчиться самостійно справлятися з різними переживаннями, таким чином формуючи свій характер. Гра може пробудити чуйність, емпатію, відкритість і повагу до інших людей. Переносячи події з життя дорослих у свій власний світ, дитина може навчитися звільнятися від непотрібної напруги, накопичених негативних емоцій, страхів. Виконуючи у грі різноманітні соціальні ролі, дитина таким чином полегшує вирішення важких життєвих та особистих проблем у майбутньому.

Які переваги настільних ігор

Настільні ігри корисні для дітей будь-якого віку. Серед переваг варто зазначити наступні аспекти:

  • розвиток відносин з іншими дітьми — діти поступово вчаться співпраці, інтеграції в групи;

  • підтримка емоційного розвитку;

  • зміцнення сімейних зв'язків між членами родини;

  • тренування дрібної моторики, яка позитивно впливає на розвиток інтелектуальних здібностей, що допоможе в навчанні та виконанні завдань на роботі.

Коли діти не мають можливостей для ігор, їх розвиток може бути значно порушено.

Виховне значення настільних ігор

З точки зору дітей, настільні ігри — це лише спосіб провести вільний час, як і перегляд мультфільмів. Але це не зовсім так. Наукові дослідження доводять, що настільні ігри — це не тільки розвага, але й навчання. Настільні ігри розвивають здатність до швидкого читання, рахунку, вчать планування, стратегічного мислення, терпіння, просторовій уяві. Багато ігор пов’язані з вивченням географії, історії чи цікавих фактів світу. Деякі ігри підтримують логічне мислення, інші стимулюють творчість.

Настільні ігри вчать дітей дотриманню правил та здоровій конкуренції. Правила настільних ігор часто відсилають до правил, що панують у реальності, тому дітям легше засвоїти різного роду заборони та накази. Діти, безсумнівно, також навчаються важкого мистецтва програшу. Малюк дізнається, що програш не завжди означає поразку, а перемога є результатом старань.

gallery-image

Як заохотити дитину до гри

Щоб заохотити дитину, варто дати їй можливість самостійно вибрати жанр настільної гри. Нехай малюк сам обирає те, що йому подобається та захоплює. Це можуть бути ігри, героями яких є улюблені персонажі мультфільмів чи книг. Знайомий світ сприятиме зацікавленості дитини та бажанню взяти участь у грі. Діти можуть використовувати увагу дорослих, щоб розібратися в умовах, та за підтримки старших спробувати перейти до нових та складніших ігор.

Полегшивши для дитини отримання перемоги, можна також підвищити її впевненість у собі, покращити настрій та сприяти поглибленню інтересу до ігор. Також можна організувати гру без правил або з читерством, що зробити дозвілля ще цікавішим.

Дорослі можуть наслідувати приклад дитини або м'яко спрямовувати її, але гра стає цікавою та захопливою, коли нею керують діти. Магазин Takagra пропонує купити настільні ігри для дітей, які допоможуть гармонійному розвитку дитини.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.