Сучасні технології трекінгового взуття

Сучасні технології трекінгового взуття
12:57, 26 Янв.

Трекінгове — це спеціальне взуття, призначене для пішохідних походів складними маршрутами, такими як гірські стежки чи лісова місцевість. Воно відрізняється підвищеною міцністю, стійкістю до сильних навантажень, водостійкістю та підтримкою кісточок стопи на нерівній поверхні.

На відміну від звичайних, трекінгові черевики розроблено спеціально для тривалих переходів з важким рюкзаком, пересування скельними ділянками, подолання водних перешкод. Вони надійно фіксують стопу, запобігають вивихам та розтягненням зв'язок при незручних кроках чи спотиканню. Великий вибір туристичного та тактичного взуття представляє український інтернет-магазин «Консафеті».

Основні функції якісних виробів:

  • Захист стопи від ударів об каміння, колючі рослини.

  • Підтримка гомілковостопного суглоба та профілактика травм при пересуванні складним рельєфом.

  • Надійне зчеплення підошви з різними поверхнями, запобігання ковзання.

  • Захист від води та вологи при переправах, дощі тощо.

  • Повітропроникність та «дихаючі» властивості, що зменшує потіння

  • Легкість та компактність для зменшення втомлюваності під час тривалих переходів.

Добре підібране трекінгове взуття значно підвищить комфорт та безпеку, не допустить травмування ваших ніг.

Які сучасні технології використовуються

Сучасні виробники застосовують низку передових напрацювань та матеріалів для створення як найбільш функціональних черевиків.

Водостійкі мембрани

Верхня частина виробу виготовляється зі спеціальних міцних та еластичних матеріалів на кшталт кордури чи велюру.

Проте найсучасніші моделі використовують новітні розробки на зразок Gore-Tex чи Sympatex. Це тонкі водонепроникні, але паропроникні мембрани, які надійно захищають ногу від зовнішньої вологи, але при цьому пропускають повітря зсередини назовні.

Амортизація і жорсткість підошви

Підошва повинна бути достатньо твердою для підтримки стопи на скельних ділянках, але водночас амортизуючою, щоб пом'якшувати удари об каміння та коріння дерев. Для цього застосовуються спеціальні матеріали, наприклад, поліуретан чи термоеластопласт.

Також в підошві передбачаються протектори з великим зчепленням для кращої фіксації на різних поверхнях.

Матеріали зовнішньої частини

Для міцності та захисту ніг від ушкоджень найчастіше використовують нубук (вичинена шкіра тварин), а також штучні матеріали, посиленні синтетичними волокнами чи кевларовою ниткою. Вони не рвуться від тертя та мають зносостійкі властивості. Передбачені додаткові накладки в найбільш «травмонебезпечних» місцях.

Додаткові можливості

Окрім базових функцій, пов'язаних із захистом та підтримкою ніг, сучасні моделі мають цілий ряд «розумних» та технологічних рішень для розширення можливостей та зручності використання.

Деякі моделі містять спеціальні сенсори для відстеження ключових показників при русі:

  • кількості кроків;

  • частоти серцевих скорочень;

  • подоланого підйому/спуску тощо.

Ці дані можна переглядати безпосередньо на смартфоні, аналізувати свої маршрути.

За допомогою Bluetooth туристичні черевики синхронізуються зі смартфоном, передаючи туди зібрану інформацію про активність. Звідти вона завантажується в спортивні додатки, користувачі діляться нею в соцмережах.

В деяких варіантах є GPS-трекери, які допомагають орієнтуватися на маршруті, а також відстежувати своє місцеперебування. Вбудовані датчики дозволяють постійно аналізувати умови навколишнього середовища.

Сучасне трекінгове взуття пройшло довгий шлях еволюції від важких і незручних черевиків до високотехнологічного та багатофункціонального екіпірування для активного відпочинку та спорту. Відвідайте магазин Consafety, виберіть собі та своїм близьким і рідним надійне взуття для мандрів.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.