Процедура прописки

Процедура прописки
10:25, 19 Июн.

Процедура прописки

Оскільки «прописка» чи реєстрація місця проживання є однією з найпопулярніших послуг на сьогодні. Люди часто запитують як змінити прописку в Україні в сучасних реаліях. Сама процедура практично не змінилася, хоча існують деякі нюанси, пов’язані з введенням військового стану на території нашої країни. Всі питання пов’язані з пропискою регулюються законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі – «Закон про прописку»). Отже, згідно з Законом про прописку реєстрація місця проживання здійснюється через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Процедура досить проста, Вам слід стати в електронну чергу та в зазначений час прийти в ЦНАП з пакетом необхідних документів та сплатити адміністративний збір. В центрі Вас попросять заповнити заяву. Якщо Вам потрібно виписатися з попереднього місця проживання, то це можна зробити одночасно за одне відвідування. Для військовозобов’язаних, окрім документів, що посвідчують особу, знадобляться військово-облікові документи. Щоб змінити місце проживання у цьому випадку слід спочатку звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та стати на облік. Якщо Ви не є власником житла, у якому хочете прописатися, то Вам також знадобиться згода власника, він може зробити це особисто або через представника на підставі доручення. Сама процедура займе не більше одного дня.

Проте сьогодні, в умовах технологічного прогресу, Ви можете також отримати цю послугу онлайн. Задекларувати місце проживання можна за допомогою веб-порталу «Дія». Сама процедура реєстрації буде швидшою та простішою, проте не всі зможуть скористатися цією послугою онлайн. Наразі вона доступна для осіб, що досягли 14 років та не військовозобов’язаних. Щоб змінити місце прописки Вам потрібно авторизуватися в застосунку та дотримуватися процедури в додатку. Якщо Ви прописуєтесь не у власному помешканні, Ви можете отримати згоду також онлайн: власник житла отримає запит у застосунку, який йому потрібно просто підтвердити.

Також існує ще один спосіб, за допомогою якого Ви можете зареєструвати місце проживання – Ви можете купити прописку. Ця послуга допоможе виконати норми закону навіть тим особам, які не мають власного житла, та не можуть самостійно знайти місце прописки. Спеціалізовані фірми пропонують прописку у власному житлі без посередників. Власником помешкання є сама компанія, яка однозначно зацікавлена у довгострокових відносинах. Оформивши прописку Ви зможете офіційно працевлаштуватися, відкрити бізнес, оформити кредит, поставити на облік автомобіль, а також Ви отримаєте доступ до інших послуг плюс не потрібно більше хвилюватися під час перевірки правоохоронними органами, адже Ви матимете офіційну прописку. Не забувайте, що прописка в Україні є обов’язковою!

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.