Міськрада підготувала нову редакцію Комплексної програми екологічної безпеки та сталого розвитку на 2026–2030 роки. Документ продовжує чинну програму, розширює перелік заходів і визначає фінансування з міського та державного бюджетів, а також з інших джерел.
Про це повідомляють журналісти Dnipro.media з посиланням на проєкт рішення. Про що програма За даними документу, метою є збалансувати економічний, соціальний та екологічний розвиток Дніпра і поліпшити стан довкілля в місті.
Документ визначає проблеми (повітря, вода, ґрунти, відходи), інструменти контролю та пріоритети дій у 2026–2030 роках.
Повітря. Придбання та встановлення стаціонарних і пересувних станцій автоматичного моніторингу; заходи щодо зменшення вихлопів транспорту.
Також передбачені промислові зміни (фільтри, газоочистка тощо) за рахунок підприємств. Вода. Будівництво очисних споруд для поверхневого стоку (правий і лівий береги), роботи в басейні Дніпра, проєкти для річок Гнилокіш та озера Куряче (зокрема дренажний канал), модернізація об’єктів КП «Дніпроводоканал».
Земля та зсуви. Рекультивація ділянок, засмічених стихійними звалищами (вул.
Сірка, Лізи Чайкіної, Чорноземна/Орбітальна/Фронтова), інженерний захист територій (Пилипа Орлика; протизсувні заходи на вул. Чекістів/9 Січня).
Відходи. Мережа пунктів роздільного збирання та приймання вторсировини, контейнерна інфраструктура (у т. ч. напівпідземні контейнери, «мультиліфт»), виробнича база з оброблення окремо зібраних відходів, комплекс із термічної утилізації на КП «Еко Дніпро», очисні споруди комплексу «Правобережний».
Освіта та аналітика. Екоосвіта, конференції й дослідження, лабораторні вимірювання, коригування програми державного моніторингу повітря для агломерації «Дніпро», підготовка місцевого плану скорочення парникових газів і стратегії адаптації до зміни клімату до 2030 року.
Фінансування Загальний обсяг ресурсів — 1,357 млрд грн на п’ять років.
Джерела: бюджет Дніпровської міської територіальної громади (583,7 млн грн), державний бюджет (174,33 млн грн), інші джерела (599,5 млн грн).
По роках: 2026 — 550,76 млн грн, 2027 — 447,86 млн грн, 2028 — 182,70 млн грн, 2029 — 94,88 млн грн, 2030 — 81,45 млн грн.
Частина паспорту програми. Фото: ДМР Очікувані результати Повітря: скорочення викидів від стаціонарних джерел — орієнтовно 2 320 т/рік за період програми. Вода: зменшення скиду забруднень у водойми — орієнтовно 1 290 т/рік.
Відходи: зниження обсягів захоронення — до 165 тис. т/рік. Публічна активність: не менше 62 екологічних заходів у місті. Показники по рекультивації та інженерному захисту уточнять на етапі проєктування.
Читайте також: У Дніпрі міськрада проводить інформаційний аудит публічної інформації Слідкуйте за останніми новинами Дніпра онлайн на Dnipro.
media The post У Дніпрі оновлюють еко-програму до 2030 року appeared first on Dnipro.media.
Рубрика: Деньги и Рынки. Читать весь текст на www.dnipro.media.