Рак шкіри - введення та епідеміологія
Рак шкіри – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у людей білої раси. На його частку припадає близько 97% всіх ракових захворювань шкіри та близько 1/3 всіх злоякісних ракових утворень. Найбільш поширеним із усіх видів раку шкіри є базальноклітинна карцинома. До Ваших послуг лікування базаліоми в києві професійно та сучасно. Вона зустрічається вп'ятеро частіше, ніж плоскоклітинна карцинома. Захворюваність на рак шкіри склала понад 7000 нових випадків серед жінок та 6453 серед чоловіків. В результаті рак шкіри за частотою виникнення злоякісних новоутворень зайняв 3 місце як серед жінок, так і серед чоловіків. Сучасна клініка Calm це професійний підход та своєчасна допомога.
Захворюваність на рак шкіри
Через місцеву злоякісність базальноклітинної карциноми її часто називають базальноклітинною епітеліомою або базаліомою, а не carcinoma basocellulare. З цієї причини спостерігається недооблік усіх випадків цього раку, який зустрічається частіше, ніж кількість зареєстрованих випадків.
Захворюваність на рак шкіри пов'язана з впливом сонячного світла. Рак шкіри найчастіше локалізується на відкритих частинах тіла (руки, обличчя, шия, шкіра голови - особливо у людей, що лисіють). Найчастіше вона вражає людей на 6-му та 7-му десятилітті життя.
Етіопатогенез
Причиною раку шкіри є, зокрема, вплив ультрафіолетових променів, які в даний час визнані основним фактором цього онкологічного захворювання. Найчастіше він виникає у людей, які працюють на відкритому повітрі (наприклад, у фермерів, рибалок).
Інші причини раку шкіри включають вплив хімічних агентів, таких як засоби захисту рослин (гербіциди), похідні нафти, фунгіциди, ароматичні вуглеводні, сполуки миш'яку.
Також ділянки, що зазнають хронічного хімічного, термічного або механічного подразнення, можуть бути ризикованими для раку шкіри. Це стосується курців цигарок (рак губи), людей з хронічними норицями, краї яких дратуються як хімічно, так і механічно, або тих, хто схильний до інфекції папіломи.
До станів, які вважаються схильні до раку шкіри, відносяться:
опікові шрами
гіперкератоз (старечий: keratosis senilis, сонячний: keratosis solaris)
шкірний ріг (cornu cutaneum)
Хвороба Боуена (преінвазивна форма плоскоклітинної карциноми)
білий кератоз (лейкоплакія, лейкоплакія)
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.