Що таке УЗД черевної порожнини?
УЗД черевної порожнини - це дослідження, яке слід проводити не рідше одного разу на два роки. Його мета - визначення функціонування органів черевної порожнини та можливе виявлення змін їхньої структури. Завдяки цьому обстеженню можна спостерігати за станом печінки, нирок, підшлункової залози, жовчного міхура, селезінки, головної артерії, матки, простати та сечового міхура. Ви можете зробити узд органів черевної порожнини у будь-який зручний для Вас час. Як відомо, УЗД також є найбільш поширеним та детальним методом, що дозволяє оцінити стан плода у вагітних. Кому слід проводити УЗД, як проводиться обстеження та як до нього підготуватися?
За якими показаннями проводиться УЗД черевної порожнини?
Профілактичне ультразвукове дослідження в черевній порожнині повинні бути виконані кожним з нас принаймні кожні два роки. Завдяки спостереженню за органами часто можна виявити хвороби та гострі захворювання. Однак є недуги, які є основною основою для УЗД. В основному це:
різкий, що регулярно виникає біль у животі
пальповані новоутворення в черевній порожнині,
часті блювання, діарея, проблеми з травленням,
тривале збільшення кола живота,
кровотеча в сечі чи стільці
кровотеча племінного птаха,
значна втрата ваги,
проблеми з дефекацією,
тривала лихоманка, причина якої невідома,
травми живота.
Як проходить УЗД черевної порожнини?
Ультразвукове дослідження – повністю безпечний, безболісний та неінвазивний метод. Пацієнт, який перебуває під наглядом, повинен перебувати у положенні лежачи на спині. Лікар починає процес з того, що змащує живіт обстежуваного спеціальним гелем, що дає можливість детально визначити стан внутрішніх органів. Під час виконання УЗД зображення відображається на екрані УЗД. Після завершення обстеження зазвичай друкується фотографія, на якій можуть бути помітні зміни. Тривалість зазвичай не перевищує 30 хвилин.
Як підготуватися до УЗД черевної порожнини?
Найбільшою перешкодою для правильної оцінки органів черевної порожнини є затримка вмісту їжі та газів у шлунку, дванадцятипалій кишці та кишечнику. Для усунення цих перешкод черевної порожнини ультразвукове обстеження має бути виконане на порожній шлунок. Пацієнту не можна нічого їсти та пити як мінімум за 5 годин до дослідження. Не жуйте жувальну гумку і не куріть. Пацієнтам, які приймають ліки, слід продовжити їх прийом, запиваючи ½ склянки води, але не пізніше ніж за 1 годину до дослідження.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.