Важливість аналізу прочитаного

Важливість аналізу прочитаного
09:07, 01 Янв.

Перед читанням художнього твору радимо переглянути всі пункти, якими необхідно його аналізувати. Так ти зможеш по ходу шукати відповіді на необхідні пункти: описи героїв, їхні репліки, цитати тощо. Тобі буде простіше орієнтуватися на уроці, якщо оформиш дані до таблиці-підказки. Для зручності також поміти у зошиті сторінки з важливими думками або зроби стікери-закладки у книзі. Аналіз твору Ви можете прочитати на https://dovidka.biz.ua/tini-zabutih-predkiv-analiz/ у будь-який зручний для Вас час. Також заглядай у статті із критикою за твором. У них ти знайдеш багато підказок щодо всіх пунктів аналізу художнього твору. Візьми критику за основу, а потім знайди підтвердження фактів у тексті. Але не варто повністю покладатися на чужу думку. Якщо ти додаси власні міркування, хороша оцінка тобі забезпечена.

Історія створення твору

Починаючи аналізувати роман, вивчи факти з біографії автора, пов'язані зі створенням твору. Відстеж зв'язок з історичною епохою і обов'язково дізнайся про значення книги у творчості автора. Ці відомості допоможуть тобі зрозуміти задум письменника, а також проблематику та ідею роману. Без такої інформації складно збудувати доказову базу.

Жанр твору

Знайди таблицю з ознаками різних літературних жанрів і з ній визнач, якого з них належить наш твір. Ознаки, які допоможуть це зробити: обсяг, кількість сюжетних ліній та проблематика, тривалість дії, мовні засоби та багато іншого.

Назва твору та його сенс

У назві твору найчастіше ховається його сенс. Це свого роду підказка чи натяк, про що йтиметься у творі.

Тема, ідея та проблематика твору

Тема — це те, що йдеться у творі, ідея — суть, яку хотів донести автор до читача. А проблематика – сукупність проблем твору, які хвилюють письменника. Розберемо з прикладу.

Сюжет, конфлікт, ключові епізоди твору

Сюжет - це послідовність та зв'язок опису подій у літературному творі, свого роду його схема. Включає експозицію, зав'язку, розвиток дії, кульмінацію, розв'язку та постпозицію, іноді – пролог та епілог. Основною причиною розгортання сюжету є час, причому як у історичному плані (історичний період дії твору), і у фізичному (протягом часу під час твори). Тому, коли читаєш текст, познач собі цю схему.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.