Які властивості холоднокатаного та гарячекатаного листа

Які властивості холоднокатаного та гарячекатаного листа
20:45, 12 Май.

Термомеханічна обробка, також відома як термопластична обробка, дозволяє контролювати деформацію листа. Отримуваний ефект залежить від температури, що супроводжує процес, сили дроблення та швидкості деформації матеріалу. Які властивості холоднокатаного та гарячекатаного листа? Замовити листи можна за посиланням на https://ambar.org.ua/lyst-garyachekatanyjпо доступній і вигідній ціні.

Лист холоднокатаний - властивості

У разі холоднокатаного листа https://ambar.org.ua/lyst-holodnokatanyj пластична деформація відбувається нижче за температуру рекристалізації і відбувається за рахунок подальшого охолодження. Для сталі ця температура становить середньому 600°С. Рекристалізація полягає у відновленні деформованого металу до його колишньої кристалічної структури. Тиск, створюваний у процесі прокатки, змінює зернисту структуру матеріалу.

Холоднокатана сталь характеризується підвищеною міцністю без погіршення пластичних властивостей. Він також має гладку дрібно оброблену поверхню, яка, проте, досить важко піддається подальшій обробці.

Для сталевих холоднокатаних листів найбільш поширені позначення DC01-DC05 (відповідно до EN 10130, EN 10131).

Лист холоднокатаний - застосування

Холоднокатаний лист використовується в промисловості для виробництва плоских елементів та тонких смуг, плівок, труб та прутків малого діаметра. Вони використовуються в автомобілебудуванні та виробництві побутової техніки. Цей метод використовується, коли допуск по товщині листа значно звужений. Він дозволяє отримувати напівфабрикати з певними розмірами, які суттєво не змінюються при обробці матеріалу за низької температури.

Гарячекатаний лист - властивості

Основною відмінністю гарячекатаного листа від холоднокатаного є частка високої температури в процесі термообробки. У цьому випадку пластична деформація відбувається вище за температуру рекристалізації (температура рекристалізації сталі в середньому становить 600 °С, а в процесі навіть 1300 °С), а це означає, що відновити кристалічну структуру сталі до обробки неможливо. Під впливом тепла лист стає пластичнішим, тому зусилля роздавлювання менше, ніж у випадку з холоднокатаним листом.

Гарячекатана сталь відрізняється високою пластичністю та пластичністю. При цьому гарячекатаний об'єкт дещо змінює колишні характеристики міцності.

Для сталевих холоднокатаних листів найчастіше використовуються позначення DD11-DD14 (відповідно до EN 10111, EN 10051).

Лист гарячекатаний - застосування

Гарячекатані марки стали застосовуються в промисловості при виробництві товстолистового прокату, що використовується в будівництві мостів, машин та транспортних засобів. Допуски по товщині гарячекатаного листа значно більше, ніж у холоднокатаного, так як гарячекатаний прокат піддається остаточному гартуванню, в ході якого матеріал дає усадку під дією низької температури.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на obukhov.kyiv.ua.